Zarejestruj się na forum uż dziś - nie będziesz widzieć żadnych reklam!

Euro 2012: Polska 1-1 Grecja analiza meczu [Chuno]

#1

Witam!
Już troszkę ochłonąłem, więc myślę, że na spokojnie mogę ocenić mecz, który skończył się 40 minut temu. Na początek chciałbym poruszyć pozytywne aspekty. Na pewno przygotowanie oraz atmosfera- Coś nie do opisania. Szczerze wątpiłem, że Polsce uda się wszystko przygotować i stworzyć taką niesamowitą atmosferę. Ceremonia otwarcia była dosyć ciekawa no i pomysłowa. Przejdę już do samego meczu. Byłem pozytywnie zaskoczony pierwszymi minutami meczu. Polska ruszyła bardzo ofensywnie czego się nie spodziewałem. Zaowocowało to golem dosyć przyzwoitym Roberta Lewandowskiego. Jako, że zawsze muszę się czegoś przyczepić, Robert nie wykorzystał wcześniejszej okazji do strzelenia bramki przy świetnym dośrodkowaniu Piszczka. Gra naszej drużyny w pierwszej połowie była bardzo przyzwoita i co najważniejsze ofensywna. Co do skuteczności, tu niestety było gorzej. Do szatni powinniśmy zejść z dwu lub trzy bramkowym prowadzeniem. Jak to mówią niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, to tez nam się przydarzyło. Grecja w pierwszej połowie, powiedzmy sobie szczerze nie istniała. Postawiła autobus na swojej połowie i czasami próbowała akcji pozycyjne z mizernym skutkiem. Teraz przejdę do drugiej połowy, no i niestety tutaj wiele pozytywnego nie mam do powiedzenia. Na pewno nasi zawodnicy nie są przygotowani kondycyjnie do Euro, w szczególności jak nasz świetny trener nie dokonuje zmian. Siedliśmy,  po prostu siedliśmy w drugiej połowie. Przewaga jednego zawodnika była kompletnie niewidoczna. No i niestety wyszedł z tego skutek. Bramka dla Grecji, przy złym zachowaniu Wojciecha Szczęsnego. Po straconej bramce wydawało mi się, że jednak troszkę bardziej ruszymy, przyciśniemy Greków, tak jednak nie było. Grecy konsekwentnie grali w obronie z częstymi atakami pozycyjnymi. Później kolejny dramat naszej drużyny czerwona kartka dla Szczęsnego oraz karny. Można polemizować czy jest to w 100% wina bramkarza czy też obrońcy przespali.Na pewno to nie był dzień naszego bramkarza, co nie można powiedzieć o Przemku Tytoniu. Od razu na wejście obroniony rzut karny i w pewien sposób powrót do gry. Myślałem, że ostatnie 15 minut pokarze zaciętą walkę, niestety tak nie było. Oby dwie drużyny były zmęczone, w szczególności Polska. Grekom wynik jak najbardziej odpowiadał i dociągnęli go do końca. Bądźmy pozytywnie nastawieni dalej, bo co innego nam pozostało. Miejmy nadzieję, że następne mecze będą wygrane.
Pozdrawiam
Dla Good-Games Chuno!
[Obrazek: attachment.php?aid=718]
Nie jestem najlepszym trenerem na świecie, ale lepszego ode mnie nie ma ~ Jose Mourinho

#4

Nie jest dobrze .. Pierwsze minuty pokazali piękną grę . Szczęsny nic nie zawinił , stoperzy puścili Greków , ten piłkarz co był sam na sam to też zsymulował tą akcje i można to zobaczyć w powtórce . Druga połowa była by tak sama , ale Grecy nie są głupi i opanowali taktykę Polski kryjąc piszczka , błaszczykowskiego i naszego snajpera .
[Obrazek: attachment.php?aid=743]
Odpowiedz
#5

[Obrazek: attachment.php?aid=747]
Odpowiedz
#6

Ciesz się z tego co jest, a nie co mogło być...
Odpowiedz
#7

Cytat:Gdyby nie Szczęsny i oczywiście Tytoń analizowałbyś w tym poście porażkę naszej reprezentacji.
Odpowiedz
#8

Cytat:Z tym Szczęsnym to trochę przesada. Gdyby nie on nie było by karnego, dobrze, że Tytoń obronił. A tak to w całym meczu nie miał dużo roboty.
Odpowiedz
#9

Jakby nie sfaulował to grek by do tego nie doszedł. Więc Smile
Odpowiedz
#10

Cytat:Tylko szkoda że jakby Szczęsny nie sfaulował byłoby 2:1 więc jaka tutaj przesada?
Piłka mu odskoczyła i to było widoczne .
Cytat:Jakby nie sfaulował to grek by do tego nie doszedł. Więc Smile
Zgadzam się .
Odpowiedz
#11

Odpowiedz
#12

Cytat:Jak nie doszedł jak on tą piłkę już skleił, trochę mu odskoczyła, ale na pustą bramkę by na 100% to wpakował, k**wa weźcie kupcie sobie okulary.[media=][Obrazek: attachment.php?aid=719][/media]